Konfrontowanie opinii
Podcast: Play in new window | Download
Subscribe: RSS
Podcast: Play in new window | Download
Subscribe: RSS
Obecnie konfrontowanie opinii to, mam wrażenie, nasz sport narodowy. Czemu w sumie nie ma się co dziwić. Przy takiej ilości palących tematów nie da się nie mieć własnych opinii. I nie da się uniknąć konfrontacji z ludźmi, którzy te opinie mają inne niż my…
Ma ono zastosowanie w sytuacjach, w których druga strona atakuje nasze przekonania lub wyraża odmienne poglądy od naszych. A celem procedury jest zachowanie własnego zdania przy utrzymaniu konstruktywnej formy dialogu.
I teraz w jakich sytuacjach ta umiejętność zwłaszcza się przydaje? Przede wszystkim kiedy pogląd naszego rozmówcy jest inny niż nasz, a równocześnie jest radykalny. Lub gdy druga osoba atakuje i ocenia nasz pogląd w danej sprawie. Gdy partner rozmowy usiłuje nas za wszelką cenę przekonać do własnych racji. Kiedy mamy inne zdanie niż kilka osób, z którymi rozmawiamy, czyli jesteśmy w mniejszości. Wtedy gdy mamy inny pogląd niż jakiś autorytet – szef, rodzic i tak dalej. A także gdy prezentujemy w jakiejś sprawie niepopularne stanowisko.
I o tych krokach właśnie opowiadam w dzisiejszym odcinku…
Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.